A masszázsról

Szívvel és lélekkel!

Mit kell tudni a svéd masszázsról?

A svéd masszázs a masszázs egyik – Európában legelterjedtebb – fajtája. Ez az alapja a gyógymasszázsnak és a sportmasszázsnak, szegmentmasszázsnak is, melyek a svéd masszázs fogásait használják.

A masszázs egészségjavító hatását az emberiség az ősidők óta ismeri. A masszázs irodalma Európában és Ázsiában is több ezer éves múltra tekint vissza.

A fogásokat Pehr Henrik Ling svéd vívómester (1776–1839) rendszerezte, és a masszázst tornagyakorlatokkal is kombinálta. Foglalkozott a masszázs hatásaival és javallataival is. Ling Stockholmban 1813-ban megalapította a központi Gyógytorna és Masszázsintézetet (Zentralinstitut für Heilgymnastik und Massage). (Forrás: Wikipédia)

A vívómester fogásait orvosok, tudósok, pszichológusok, gyógytornászok fejlesztették tovább, míg kialakult a mai rendszer, mely szigorúan koncepcionális, meghatározott sorrend szerint kialakított öt főfogásból, s ezen belül több mint harminc további elemből állhat. A főfogásokon belül a masszőr az egyes elemeket a páciens igényének, testalkatának és saját egyedi stílusának megfelelően alakíthatja, úgy, hogy a kezelés kb. hatvan percig tartson (teljes testes masszázs esetében). Ez magában foglalja a hát, derék, nyak, váll, lapockák környékének és a végtagok megdolgozását. A teljes masszázs egyedi igények figyelembevételével lehet picit hosszabb, kb. hetven-nyolcvan perc is, de az emésztőszervekre gyakorolt stimuláló hatás miatt célszerű az egyórás időtartam. Ezek a svéd – más néven klasszikus – masszázs ismérvei.

A svéd masszázs célja

Fizikai jó érzet elérése, feszültség- és stresszoldás, mentális ellazulás segítése.

A svéd masszázs jótékony hatásai

A vérkeringés, nyirokkeringés stimulálása, a bőr, az izmok állapotának javítása, görcsoldás, emésztőszervek stimulálása, pszichoszomatikus eredetű panaszok (görcsök, fejfájás stb.) kezelése.

Ellenjavallat

Akut betegségek, láz, fertőzés, egyes bőrbetegségek, csontritkulás, daganatos betegségek, idült vérkeringési zavarok esetén.

Javasolt gyakoriság

Az alkalomszerű felüdüléstől eltekintve hetente egyszer, legfeljebb kétszer ideális, de a tartós hatás, az egészségvédelem elérése érdekében legalább két-három hetente javallott.

Elérhetőség

Frido masszázsoázis

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.